Kirpik Lifting

Kirpiklerinizin özel bir teknikle, kıvrık durmasını sağlayan bir uygulamadır. Kirpik lifting uygulamasında yağdan ve tozdan arındırıldıktan sonra kirpikler, özel kirpik yapıştırıcısı yardımıyla göz kapağının üzerine konulan silikon pedlere yapıştırılır, iki ayrı solüsyon uygulaması yapılır. Uygulama süresi ortalama 50 dakika kalıcılığı 6/8 hafta arasındadır. İkinci uygulama minimum 6 hafta sonra yapılabilir. Kirpiklere veya gözlere zarar veren bir uygulama değildir. Ayrıca Türkiye’de tek sağlık Bakanlığı onaylı olan kirpik lifting markasını kullanıyoruz.

Kirpik lifting yöntemini dilediginiz zaman yaptırabilirsiniz. Ilk uygulamanın ardından tercihen 1,5 ay sonra yenilenmesi önerilir. Böylece ikinci uygulama çok daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. İkinci uygulamadan sonra 2 – 3 ayda bir yapılabilir.

Kirpik Lifting ve Kirpik Perması Arasındaki Fark Nedir?

Kirpik perması da kirpik lifting uygulaması gibi kirpiklerin daha kıvrık durmasını sağlayan eski bir uygulamadır. Kirpik permasında kirpik bigudisi veya kirpik makarası kullanılır ve bigudi yuvarlak olduğu için kirpikleriniz istediğiniz kıvrımı almayabilir (çok fazla kıvrık olabilir) uygulama sonunda ise bigudiden kirpiklerinizi ayırması zor olduğundan dolayı kirpikleriniz zarar görüp kopabilir. Oysaki Kirpik Lifting işleminde bigudi kullanmadığımız için kirpikleriniz bu tür risklere maruz kalmayacaktır. Kirpik permasında kirpiklere kavis vermek için kimyasal ürünler kullanılır. Kirpik Lifting de ise kirpikler bigudiye değil, göz kapaklarına konulan silikon pedlere yapıştırılır ve kirpikleri kıvırmak için keratin ve vitaminlerden destek alınır. Kirpiklere kavis kazandırmanın yanında kirpiklerin dolgunluğu ve uzunluğu da sağlanmaktadır.

Kirpik Lifting sonrası Bakım Nasıldır?

Kirpik lifting uygulaması sonrasından ilk 24 saat kirpikler su ile temas etmemelidir. Bu demek oluyorki maskara kullanımıda ilk 24 saatten sonra olmalıdır. Uygulamanın kullanım süresini azaltmamak adına yağlı ve alkollü makyaj temizleyicilerinin pek tercih edilmemesini öneriyoruz.

Kimler Kirpik Lifting Uygulaması Yaptıramaz?

Gözde arpacık, tahris, alerji, kızarıklık, çapaklanma ve kaşıntı gibi rahatsızlıklar varsa kirpik liftingi yapılması sağlık açısından uygun değildir.

Kısa, seyrek ve zayıf kirpiklere uygulama yapılabilir mi?

Evet yapılır, hatta zayıf kirpikler, uygulama sayesinde daha gür ve sağlıklı gözükür.

Kirpik botoks, kirpik lifting uygulamasına ek olarak kısa ve seyrek kirpikleri güçlendirmek, uzatmak amacıyla kirpiklere keratin ve içerisinde farklı mineral ve vitaminler bulunduran özel bir solüsyon uygulaması yapılmasıdır.