Protez Tırnak

Protez tırnak, kişiye sağlıklı ve estetik bir tırnak görüntüsü vermek amacıyla kendi tırnağınızın üzerine yapılan bir işlemdir. 3 şekilde yapılır.

  1. Varolan tırnağımızın uçlarına yapıştırılan tip adı verilen plastik tırnak eklentilerinin üzerine uv/led lambada donan bir jel uygulanarak tekrar şekillendirme işlemidir.
  2. Son zamanlarda jel tırnak olarak bilinen, tırnakların uçlarına tip yapıştırılmadan, kağıt bir şablon aracılığıyla tırnaklarınızın tamamen jel ile kaplanıp uzatılarak yapılan bir protez tırnak işlemidir.
  3. En eski protez tırnak sistemi olan akrilik sistem daha çok problemli tırnaklarda tercih edilir. Akrilik tozu ve özel solüsyonu birleştirilerek homojen bir madde oluşturulur ve tırnağın üzerine konularak fırça yardımıyla tırnağın kaplanması ve uzatılması sağlanır. Uv/led lambada kurutulmaya ihtiyacı yoktur.

Protez tırnağın üzerine normal veya kalıcı oje sürülebilir. Hatta genelde tırnak rengine yakın natürel renkte jeller tercih edildiği için oje sürmeden kullanabilirsiniz.

Protez tırnak uygulamasını, tırnak yeme alışkanlığı olanlar, bu alışkanlıktan kurtulmak için yaptırabilirler.

Tırnakları hassas olan, tırnak kırılması problemi yaşayan, tırnak üzerinde pürüz, çatlama gibi sorunlar yaşayan kişiler için protez tırnak oldukça etkili olacak bir uygulamadır. Herhangi bir tırnak rahatsızlığı olmayan kişiler de isteğe bağlı olarak protez tırnak yaptırabilirler.

Kimler kullanmamalıdır; Tırnaklarında ya da ellerinde mantar olan kişiler için protez tırnak uygun değildir. Tedavi olduktan sonra bu uygulamayı yaptırabilirler.

Protez Tırnağı Ne Kadar Süre Kullanabilirim?

Tırnak uzama hızına göre 2 veya 3 haftada bir bakım yapılmalıdır. Protez tırnak bakımı, Tırnak uzadıkça alt kısımdan gelen tırnağın tekrar protez tırnak jeli ile kaplanma işlemidir. Bakımları yaptırdığınız sürece protez tırnağı kullanabilirsiniz.

Protez Tırnak kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tırnakta çatlama, kırılma gibi problemler yaşamamak için tırnakları darbeden korumak önemlidir. Üzerine oje sürüyorsanız, asetonsuz oje ile çıkarmanızı, çamaşır suyu vb. gibi temizleyicilerle temas etmemesini tavsiye ederiz.

Protez Tırnaklarımı Nasıl Çıkartabilirim?

Kendiniz çıkaramazsınız 🙂 Tecrübeli ve Uzman Çalışanlarımız tarafından cihazla çıkartma işlemi yapılır. Bu yüzden uygulama yaptırdığınız yere ve başka bir tırnak merkezinde çıkartma işlemi yaptırabilirsiniz.