Kaş Silme

Malesef son yıllarda yanlış yapılan uygulamalarla kaşlarını sildirenlerin sayısı azımsanacak gibi değil! Yanlış yöntemler, kullanılan kalitesiz malzemeler ve işinde yetkin olmayan kişilerce uygulanan işlemler, yüze uygun olmayan şekilde ve renkte kişiyi mutsuz eden kalıcı makyaj sonuçlarını doğurabiliyor. Kaşlara uygulanan boyalar zamanla cilt tarafından dışarı atılsada beklemek istemeyenler için kaş silme işlemi yapılmaktadır.

Uygulamada seans seans ilerlenir ve her seansta ortalama yüzde 20 ila 30 arasında pigment deriden dışarı atılır. Uygulamada kalıcı makyaj cihazı kullanilir ancak boya değil, boyanın dışarı atılmasını sağlayan özel bir solüsyon kullanılır. Uygulama öncesinde lokal anestezi kremi kullanılır ve acı hissedilmemesi sağlanır. Uygulama süresi ortalama 45 dakikadır ve seans aralıkları yaşa ve cilt tipine göre değişmekle birlikte 30 ila 45 gün arasındadır.

En çok sorulan sorulardan biri kaç seansta sonuç alırım sorusudur ancak sildirmek istediğiniz uygulamanın ne kadar zaman önce yapıldığı, uzmanın derinin hangi katmanına, hangi ürün ile uygulama yaptığını bilmediğimiz için net bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Silme uygulaması esnasında deriden çıkan renk pigmentlerini görmeniz mümkün olmaktadır.

Silme seansları bittikten 30 veya 45 gün sonra yeni bir kalıcı makyaj uygulaması yapılabilir.

Her salonda yapılan uygulama için aynı şey söylenmesede bizim kullandığımız teknik ve solüsyon uygulamadan sonra kişinin derisinde herhangi bir iz, yara ve çukurluk kalmaz.

Uygulama sonrasında derinin iyileşme süresi maksimum 1 haftadır ve ilk iki gün kaşlar asla su veya kozmetik ürünler ile temas etmemelidir. Uygulama sonrasındaki ilk iki hafta deniz, havuz, hamam gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır. İyileşme sürecinde kaşın üzerindeki kabuklar koparılmamalı ve uzmanınızın tavsiye ettiği merhem, tavsiye ettiği periyotlarda uygulanmalıdır.

Kaş Silme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Özel bileşen ihtiva eden solüsyonlar boyalı bölgeye uygulanarak pigmentlerin deriden atılması sağlanmaktadır. Deriye zarar vermeden tahriş etkisi gibi sağlık sorunları ve komplikasyonlara engel olmak için toplamda 3 seans işlem gerekmektedir. Kalıcı makyaj silme uzman tarafından gerçekleştirilmelidir.

Yeni yapılmış kalıcı kaş makyajı silme işlemlerinde boya henüz derine inmediği için başarı oranı son derece yüksek olduğu unutulmamalıdır.

Eski tekniklerle yapılan kalıcı makyajlardan kurtulmak artık daha kolay. Nasıl mı?

Modası geçmiş kaş şekillerinden, dövme tekniği ile yapılan ve rengi siyaha, griye, kırmızıya hatta yesile dönen kaşlar, veya hatalı yapılmış kalıcı makyaj uygulamalarına mahkum kalmak zorunda değilsiniz. Ama bunun için sabıra ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Kalıcı makyaj silme işlemleri seans seans ilerleyip sonuca ulaşılabilen bir uygulamadır.​

Kaç seansta sonuç alırsınız?

Bu uygulamada kaç seansta sonuç alınacağı silinmek istenilen işlemin ne kadar zaman önce yapıldığı, ne kadar kimyasal madde içeren renk pigmenti kullanıldığı, hangi teknikle yapıldığı, işlemin derinin hangi katmanına kadar inilerek yapıldığı gibi bilgiler önemlidir. Biz kalıcı makyaj uzmanları derinin en üst katmanı yani epidermise işlem yapmak üzere sınırlandırılmış bulunmaktayız. Ancak malesef ki işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan işlem derinin orta katmanı olan dermise inilerek yapılmakta veya agır metal içeren renk pigmentleri hatta dövme boyaları kullanılarak yapılmaktadır.

Bu yüzdendir ki silme isleminin ne zaman sonuçlanacagı ilk seanstan sonra daha net olarak söylenebilir.

Seanslar Ne Aralıklarla Yapılmalıdır?

45 gün aralıklarla yapılabilir.

İşlem Süresi Nedir?

Maksimum 45 dakika sürer.

Silme uygulamasından ne kadar zaman sonra yeni kalıcı makyaj yaptırabilirim?

En az 45 gün sonra yaptırabilirsiniz.

Silme uygulamasından sonra bakım nasıldır?

En az 48 saat su ile temas etmemelidir ve uzmanınızın önerdiği bakım merhemini izah edilen aralıklarla uygulamalısınız.