Microblading (Kıl Tekniği) Eğitimi

Eğitim Programı ve Konu Başlıkları

Eğitimlerimiz tekniklere göre ayrılmış olup, içerisinde uzmanlık seviyesine göre değişen çeşitli kurslar yer alıyor. Yeni başlayanlar için ayrı, temel eğitimi almış fakat alanında uzmanlaşmak isteyenler için ayrı eğitim programları bulunmaktadır.

PMU (Permanent Makeup)

Micropigmentasyon(Cihazlı) Kıl Tekniği -Basic Cours Eğitim süresi:3 gün(2 teori+1 uygulama) -Masterclass Eğitim süresi 2 gün(2 gün uygulama ) Microblading(Cihazsız) Kıl Tekniği -Basic Course Eğitim süresi:3 gün(2 teori+1 uygulama) -Masterclass Eğitim süresi 2 gün(2 gün uygulama )

Classic PMU Teknikleri

Eğitim süresi 2 gün (1 teori+ 1 uygulama) -Blok/doldurma kaş kontur -Gölgelendirme -Pudralama -Ombre

Dudak Renklendirme/Eyeliner

Eğitim süresi 3 gün (2 gün teori +1 uygulama) -Pudralama/Dudak -Blok sistem/Dudak -Classic eyeliner -Pudralı eyeliner

Kıl Tekniği Eğitim İçerikleri (Microblading-Micropigmentasyon)

Basic Class – Yeni Başlayanlar İçin

Temel eğitim, teori ve uygulama teknikleri içeren eğitim programıdır.

Eğitim İçeriği

Hijyen kuralları, uygulama aşamaları, uygulama öncesi hazırlık, uygulama sonrası bakım, cilt yapılarının analizleri, boya seçimi, altın oran bulma, kaş şekilleri ve tasarım teknikleri, simetri, kıl çizim teknikleri, pigmentasyon etkileşimleri vb. gibi temel konular. Lateks üzerinde pratik ve model üzerinde uygulama gibi konulara yer verilmektedir.

Eğitim süresi 3 gündür. 2 gün teorik eğitim bir gün de uygulamalı eğitim veriliyor.

MASTER CLASS – Uzmanlar İçin

başlangıç seviyesi eğitimini tamamlamış uzmanlığını geliştirmek, ileri teori ve uygulama teknikleri içeren eğitim programıdır.

Eğitim İçeriği

İleri kıl atışı teknikleri, kıl tekniği pudralama, iki tekniğin bir arada uygulanması, maximum simetri çözümleri, sorunlu cilt tipleri için çözümler, Yanlış yapılan kaş uygulamalarını düzeltme, uygulamalarda yapılan hatalar ve çözüm önerileri gibi konulara yer verilmektedir

Eğitim süresi 2 gün olup, ağırlıklı olarak uzmanın eksik görülen teknik ve teori bilgileri üzerine eğitim verilmektedir.

Classic Micropigmentasyon (Full Kontür, Gölgelendirme, Pudralama, Ombre Teknikleri)

1.Classic Micropigmentasyon – Basic Class

İçeriğinde Gölgelendirme, Pudralama, Full Kontür,Ombre uygulamaları yer alıyor. Eğitim süresi toplam 2 gündür. (1Gün Teori + 1 Gün Uygulama)

İçeriğinde; basic sınıfta belirtilen temel konular ve uygulama tekniklerine yer verilmektedir.

2.Master Class Micropigmentasyon – Uzmanlar İçin

Bu konuda zaten uzman olan kişilere verilmektedir. Eğitim süresi 2 gündür.

Kaş silme teknikleri, eski yanlış uygulamalar için kamuflaj teknikleri, cilt sorunları, yara kapatma, renk açma, yanlış lazer uygulamaları, dövme boyası kapatma vb. gibi konulara yer verilmektedir.