Microblading kaş uygulaması kalıcı makyajlarda kaşlar için uygulanan yöntemler arasında bulunuyor. Kişiler doğal kaşlar elde etmek istediği zaman Microblading işlemi ile yüz şekline uygun doğal kaş kılı gibi görünen kaşlara sahip olabilirler.

Kaşlar, yüzün ifadesini sağlayan önemli kısımlardır ve özellikle bozuk, dağınık şekle sahip olan kaşlarda kıl tekniği olan Microblading işlemindeki amaç doğal kaş kıllarına benzeyen görünüm elde etmektir. Profesyonellikle uygulanan Microblading yöntemi uygulamalarında kaşların seyrek olan kısımlarında kişilerin kaşlarına göre renk pigmentleri uygulanır.

Microblading Kaş Nasıl Yapılır?

Microblading kaş yapımı günümüzde kalıcı makyaj uygulamalarında en sık başvurulan yöntemler arasında yer alıyor. Microblading kaş uygulamalarında kişilerin uygun kaş şekli belirlenir ve belirlenen kaş şekline göre Microblading işlemi uygulanır. Microblading kaş yapımı konusunda,

  • Öncelikle altın oran cetveli kullanılarak ön çizim yapılır.
  • Microblading uygulamalarında uygulanan renk pigmentleri kaşların rengine göre birebir belirlenir.
  • Uygulanan renk pigmentleri kaş kıllarının kalınlığına göre ayarlanır ve kişilerin birebir kaş yapısı taklit edilir.
  • Kirpiks Beauty Home uzman kişiler tarafından yapılan kaş kontürü uygulamalarında gerçek kaştan hiçbir farkı olmaz bu sebeple doğal kaş görünümü elde etmek isteyen kişiler rahatlıkla uygulayabilir.

Microblading Kaş Ne Kadar Sürer?

Microblading kaş ne kadar sürer, kalıcılık süresi konusunda yaklaşık 8 ay ile 18 ay arasında cilt tipine de bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Daha uzun süreli kalıcılık için kişilere ara rötuş işlemi önerilir. Kaş uygulamalarının süresi cilt tipine, uygulama derinliğine göre farklılık göstermektedir. İşlemden sonra 1 ay sonra rutin rötuş işlemi yapılabilir.

Uzman kişilerle yapılan Microblading işlemleri sayesinde başarılı sonuçlar elde edilir ve bununla birlikte işlem sonrasında cilt tipinize uygun olarak önerilen nemlendiricileri uygulamanız gerekir.

Microblading Kimler Yaptırmalıdır?

Microblading kaş işlemleri tüm dünyada neredeyse yaygın olan güzellik bakımları arasında yer alıyor. Kaş yapısından memnun olmayan, kaş dökülmesi yaşayan, kaşı çıkmayan herkesin tercih edeceği bir uygulama olmaktadır. Microblading ile kişilerin doğal güzelliği bozulmaz ve doğru tekniklerle şekillendirme yapılır. Microblading avantajları bakıldığı zaman,

  • Deniz, havuz ve banyodan çıkıldığında bile kaşlarda bozulma olmaz, dolgun ve doğal görünür.
  • Makyajsız olduğunuz zamanlarda bile hala dolgun görünen kaşlarınız olur ve makyajdan zaman kazanabilirsiniz.
  • Dökülen ve seyrek hale gelen kaşlara form verilir, kaşların daha kalın ve daha gür görünmesini sağlar.
  • Estetik açıdan yarar sağlar ve organik olan boyalardan üretildiği için cilt üzerinde bir zararı bulunmaz.
  • İki seansta işlem bitirilir ve yapılan iki seans uzun bir süre boyunca kalıcılık sağlar. Hiçbir yan etkisi olmaz ve sağlığınız için bir zarar teşkil etmez.

Microblading işlemleri ile yüzünüze nasıl bir görünüm kazandırmak istiyorsanız ona yönelik bir kaş şekillendirmesi yapılır ve aynı zamanda herhangi bir hastalık veya rahatsızlık yüzünden kaşları dökülen, hiç çıkmayan kişiler için de bu uygulamalar harika bir çözümdür.

Microblading Kaş Uygulaması Sonrası Bakım

Microblading uygulaması, kalıcı makyaj ustası tarafından el becerisi ve usta işçilikle yapılır. Organik boyalarla yapılan bu işlem sonrasında bakım önemlidir. Kaş bölgesinin zarar görmemesi açısından uygulama sonrasında ilk işlem sonrasında 24 saat boyunca su ile yıkamamalı ve ovmamalısınız. Bununla birlikte uzmanlar tarafından önerilen Microblading kaş sonrası bakım önerilerine uymalı ve kalıcı çözümler için uymalısınız.

Cilt tipinize uygun olarak önerilen işlemlerde süre boyunca kozmetik ürünler, su, deniz, sauna, solaryum gibi olumsuz etki edecek durumlardan kaçınmanız önerilir. Eğer kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız uygulamaya gelmeden önce ara vermelisiniz. Böylece Kirpiks Beauty Home ile daha kalıcı ve dolgun kaşların kalıcılığını arttırabilirsiniz.